Strona Główna

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
siatkówka, czy męty w ciele szklistym
Autor Wiadomość
rafael 

Wysłany: Pon Paź 23, 2006 16:13   siatkówka, czy męty w ciele szklistym

od pewnego czasu (ok. miesiąca) widzę niewyraźne plamki przed oczyma. co ciekawe, jak sprawdziłem, widzę je tylko przez oko prawe. problem tkwi w tym, że mam dopiero 19 lat, a takie schorzenia ( męty w ciele szklistym) występują raczej u starszych ludzi!!!! kolega powiedział mi, że problemem może być odklejająca się siatkówka, a warto dodać, że mam całkiem poważną wadę wzroku ( -6 w obu oczach). stąd też moje pytania:
1) jak mogę sprawdzić, co mi naprawdę dolega i czy mogę to zbadać w Mavicie
2) czy w Mavicie możliwe są operacje odpadającej siatkówki, a jeśli tak, to ile taki zabieg kosztuje?
3) jak długi jest czas rehabilitacji po ewentualnej operacji siatkówki?
4) od jakiego wieku możliwa jest laserowa poprawa wzroku?
z góry dziękuję

Małgorzata 

Pomogła: 28 razy
Wysłany: Sro Paź 25, 2006 09:57   

Witam, jeśli byłoby to odwarstwienie siatkówki, to objawy byłyby zdecydowanie bardziej zaawansowane.

Ad 1) należałoby zbadać dno oka - poddać się specjalistycznej konsultacji retinologicznej (ocenie siatkówki). Konsultacja taka kosztuje u nas 180zł
Ad 2) w Pana przypadku za wcześnie jest, aby mówić o operacji. Należałoby ew. taką siatkówkę zabezpieczyć laserem - koszt od 200zł
Ad 3) około 2 tygodni
Ad 4) laserową korekcję wady wzroku przeprowadza się przeważnie od 21 roku życia

Pozdrawiam

Agnieszka Jędra 

Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 15:05   męty w ciele szklistym

Małgorzata napisał/a:
Witam, jeśli byłoby to odwarstwienie siatkówki, to objawy byłyby zdecydowanie bardziej zaawansowane.

Ad 1) należałoby zbadać dno oka - poddać się specjalistycznej konsultacji retinologicznej (ocenie siatkówki). Konsultacja taka kosztuje u nas 180zł
Ad 2) w Pana przypadku za wcześnie jest, aby mówić o operacji. Należałoby ew. taką siatkówkę zabezpieczyć laserem - koszt od 200zł
Ad 3) około 2 tygodni
Ad 4) laserową korekcję wady wzroku przeprowadza się przeważnie od 21 roku życia

Pozdrawiam

Witam,

Mam 42 lata, od ponad dwóch msc mam tzw męty w ciele szklistym prawego oka strasznie utrudniające życie- denerwujące. Byłam na specjalistycznym badaniu ( lekarz oglądał moje męty po zakropleniu atropiny w jakimś specjalnym szkle, robił USG obu oczu. Na USG po obejżeniu filmu zamarłam zobaczywszy straszną ilość mętów w obu oczach. Miałam również ocenę siatkówki- która jest w całkiem dobrym stanie- nie odkleja się itp. Męty są wynikiem degradacji ciała szklistego, są duże w postaci nitek i przeźroczystych chmurek( te są najgorsze)
    Dodam że do tego wszystkiego mam wadę wzroku -6 i 2,25 cylinder.
    Szukam specjalisty który zajmie się usunięciem moich mętów w obu oczach. Bardzo proszę o pomoc!!!!. Mam pracę 8godzin przy komputerze i nie radzę sobie w obecnej sytuacji. Jestem u kresu wytrzymałości. Słyszałam że doktor Jacek Robaszkiewicz z ogromnym powodzeniem zajmuje się zmętnieniem ciała szklistego. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Małgorzata 

Wysłany: Pon Cze 28, 2010 16:51   

Witam, już wkrótce otwieramy oddział szpitalny w naszym ośrodku na warszawskich Bielanach, a co za tym idzie - będziemy rozszerzać wachlarz naszych usług. Proszę zadzwonić w ciągu 2-3 tygodni na naszą informację telefoniczną: +48 22 569 59 00. Pod tym numerem zapewne otrzyma Pani wszelkie niezbędne informacje. Pozdrawiam

Joanna25

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 22:27   zwyrodnienie ciała szklistego

Witam,
    ja również mam spore problemy ze zmętnieniami w ciele szklistym, a w dodatku wysoką krótkowzroczność i jak się okazało kilka dni temu w badaniu OCT początek jaskry... Biorę się więc ostro za leczenie nowej przypadłości, ale w życiu codziennym najbardziej dokuczają mi właśnie te zmętnienia, które przeszkadzają mi w czytaniu, są bardzo irytujące i stresujące, w dodatku wydaje mi się, że widzę ich coraz więcej. Mam wobec tego pytanie czy jest jakiś sposób na usunięcie ich lub chociaż rozrzedzenie ich struktury? Vitreolent przynosi w moim przypadku bardzo zmienny skutek. Czy ujawnianie się tych zmętnień zatrzymuje się, gdy wada wzroku przestaje się pogłębiać? Martwię się trochę, że będzie ich w końcu tyle, że będą przesłaniać mi całe pole widzenia...Dodam jeszcze, że zmętnienia zaczęły się pojawiać od początku mojej krótkowzroczności i w miarę wzrostu wady przybywało ich coraz więcej. Dziękuję z góry za odpowiedź
    Joanna Wasilewska
    Ostatnio zmieniony przez Joanna25 Sob Sie 21, 2010 22:29, w całości zmieniany 1 raz  

Małgorzata 

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 17:19   

Witam, niestety na razie nie istnieje sposób na usunięcie mętów w bezpieczny sposób. Na szczęście nigdy nie tworzy się ich tyle, aby przesłaniały całkiem pole widzenia - ich ilość narasta bardzo wolno. Pozdrawiam

pawel86ck

Wysłany: Pią Paź 14, 2011 23:51   

męty/eye floaters powoduje po prostu zła kondycja narządu wzroku który już nie usuwa umarłych komórek w optymalny sposób. Sam to miałem ale ustąpiły jak zacząłem dbać o oczy i organizm. Właściwie błędem było moje wyrażenie się o samym narządzie wzorku bo za ich powstawanie odpowiadają też inne organy, oczy nie są odrębnym elementem w ciele, masz problem z jednym organem to masz z całym ciałem. Przy eye floater źródłem problemu jest słabe odżywianie jak też odwodnienie organizmu (o czym mało osób zdaje sobie sprawę, jeśli nie pijesz 2 litrów CZYSTEJ WODY na dzień bardzo łatwo o odwodnienie) i słaba kondycja wątroby (zdrowa wątroba oczyszcza krew z 99% toksyn.. całość idzie na całe ciało, w tym do oka). Te męty występuje przy dużej wadzie wzroku najczęściej ponieważ narząd wzroku jest dosłownie złączony z wątrobą energetyczną meridianom, masz problem z oczyma to i wątroba zaczyna mieć problem. Problem ten później spowoduje że oczy zostaną źle odżywione... powstaje eyefloater.

Odpowiedz do tematu